Kas Hastası anne kendisine uzanacak yardım eli bekliyor!

24/05/2019 13:41

Uşak'ta yaşayan bir çocuk annesi Hatice Çınar, 22 yıldır mücadele ettiği genetik kas hastalığı nedeniyle her geçen gün hareket kabiliyetini kaybederken, ona yeni bir umut olan kök hücre tedavisi için yardım bekliyor.

Kütahya'nın Simav ilçesinde doğup büyüyen, kızının doğumunun ardından 18 yaşında miyopati adı verilen kas hastası olduğunu öğrenen Çınar, hastalığı yenmek için kök hücre tedavisi olmayı istiyor. Uşak'ta bir apartmanda kapıcılık yapan eşinin geliriyle yurt dışında 100 bin lirayı aşan kök hücre tedavi masraflarını karşılayamadıkları için geçtiğimiz yıllarda Uşak Valiliği izniyle bağış hesabı açılan zor durumdaki anne, 2. kez uygulanacak kök hücre tedavisi için hayırseverlerin yardım elini uzatmasını bekliyor.

Hastalığını, kızı 2 yaşındayken öğrendiğini söyleyen Hatice Çınar, yıllardır kimseden yardım almadan mücadele ettiğini, hareket kabiliyetinin sınırlandığını ve tek umudunun kök hücre tedavisi olduğunu ifade ederek yeniden sağlığına kavuşması için yardım beklediğini belirtti.

Çınar'ın, Hindistan'da yapılacak olan tedavi masrafları için geçtiğimiz yıllarda Uşak Valiliği tarafından  bağış hesabı açılmıştı. Hastalık nedeniyle zor günler geçirdiğini belirten Hatice Çınar, şunları söyledi:

"Hastalığım nedeniyle artan ağrılarım oluyor, acıdan yoruldum, tedavi olamazsam bir süre sonra tekerlekli sandalyeye, daha sonra yatağa bağlı yaşayacağım, bir süre sonra tek başıma soluk dahi alamayacak hale geleceğim, kalp kaslarım çalışamaz hale gelecek ve makineye bağlanacağım. Tüm bunları bilerek yaşamak bile inanın çok zor. Eşim ve kızım çok üzülüyoruz. Elimizden bir şey gelmiyor, hayatımız boyunca onurumuzla, namusumuzla çalıştık, şimdi tedavim için yardım bekliyorum. Artık acı çekmek istemiyorum. Aylardır valilik iznimizle tedavi olabilmem için mücadele ediyoruz Rabbim yardımcı olandan olmayan da razı olsun 5859tl bağış oldu 5000 dolar tedavi 1000 dolar ilaçlar vizemiz haziranın 16 da bitiyor yeniden vize kişi başı 123 dolar uçak biletlerini soramadım bile lütfen bağışın küçüğü büyüğü olmaz illa birileri yardım eder bizim vereceğimiz 10 TL ilemi olacak diye düşünmeyin damlaya damlaya göl olur umut olur can olur yıllarca kendi ekmeğini kendi çalışıp kazanan biri için bana yardım edin demek kadar zor bi şey yokmuş ama çaresiz bir hastalığa küçücük umuda koşuyorum ben çünkü yatalak kalmak var makinayla nefes almak var eşe dosta evlada yük olmak var ölsede kurtulsak diye diye kambur olmak var çok şey değil isteğim sadece kimseye muhtaç olmadan yaşamak istiyorum lütfen yargılamadan önce tekrar düşünün siz benim yerinde olsanız ne yapardınız"

Hatice Çınar'ın eşi Rasim Çınar ise ekonomik durumlarının kötü olduğunu, tedavi masraflarını karşılayamadıklarını ve kök hücre tedavisi için yardıma ihtiyaçları olduğunu belirterek,Allah kimsenin başına böyle bir dert vermesin, eşimin sağlığına kavuşması için yardım bekliyoruz, elimizden bir şey gelmiyor." dedi.

 

Hatice Çınar'ın tedavi masraflarını karşılamak amacıyla Uşak Valiliği izniyle açılan yasal bağış hesap numarası sadece yurt içinden gönderilen yardımlar için açılmıştır.Yurt dışından yardım yapacak kişilerin internet haber sitemizin telefonuna (0555 083 64 64) ulaşmaları veya Whatsapp ihbar hattını kullanmaları halinde yardımcı olunacaktır. 

Ziraat Bankası Uşak Şubesi: Şube Kodu 256- Hesap No: 67926878-5001 İBAN: TR24 0001 0002 5667 9268 7850 01)

Kaynak:www.trthaber.com.tr

 

Yorum Ekle